MAXCOM - O NASMaxcom posiadając 19 letnie doświadczenie, jest nowoczesnym, dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwem, zajmującym się produkcją oraz ciągłym udoskonalaniem urządzeń telekomunikacyjnych, głównie telefonów komórkowych GSM, smartfonów, telefonów wzmocnionych typu Strong, głośników bezprzewodowych, smartwatchy, smartbandów, hulajnóg elektrycznych, aparatów telefonicznych przewodowych i bezprzewodowych i radiotelefonów PMR typu walkie-talkie. 

Od 2017 roku firma Maxcom jest notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. 

Należy aktualnie do liderów w Europie pod względem liczby sprzedawanych aparatów telefonicznych komórkowych oraz tradycyjnych, ich nowoczesnego wyglądu oraz zaawansowanych funkcji i technologii.

Wszystkie urządzenia oferowane na rynek europejski, posiadają certyfikaty zgodności, dopuszczające je do użytku w kraju oraz na terenie Unii Europejskiej. Jest pionierem we wprowadzaniu najbardziej nowatorskich rozwiązań dla wymagających Klientów.

Grupa działa pod dwiema markami Maxcom oraz budżetowej Maxton. Grupa realizuje sprzedaż poprzez zdywersyfikowane kanały dystrybucji w ponad 20 krajach Europy, w tym m.in. za pośrednictwem czterech głównych operatorów komórkowych w Polsce, kilkunastu operatorów za granicą, sieci handlowych oraz wybranych dealerów i agentów sprzedaży.

Dzięki własnemu działowi badań i rozwoju Maxcom jest w stanie szybko reagować na zmieniające się potrzeby klientów i wprowadzać na rynek nowe modele telefonów.

W 2018 roku Maxcom otrzymał licencję na wyłączną dystrybucję smartfonów marki Meizu w Polsce. Meizu Telecom Company Limited jest jednym z największych producentów nowoczesnych smartfonów na świecie, sprzedającym ok 20 milionów telefonów rocznie. 

Maxcom w 2018 r., został wspólnikiem w Grupie Comtel działającej w branży RTV i AGD. Wartość transakcji wyniosła ponad 2,4 mln zł. Dzięki akwizycji Maxcom poszerzył kanały dystrybucji swoich produktów jak również rozszerzył asortyment na nowe kategorie elektroniki użytkowej. Comtel jest jedynym dystrybutorem na Polskę hiszpańskiej marki LAUSON, a także marek TREVI, G3Ferrari i Girmi. Od 2011 roku firma wprowadza na rynek produkty we własnej marce N’oveen.

W 2019 roku Spółka Maxcom została autoryzowanym dystrybutorem urządzeń typu IoT marki Lenovo. 

Potwierdzeniem najwyższej jakości produktów Maxcom jest ich znakomita sprzedaż u operatorów telekomunikacyjnych w kraju i za granicą,  w  sieciach handlowych w naszym kraju i w Europie , w sklepach specjalistycznych oraz u dystrybutorów i dealerów w wielu krajach świata.

W czerwcu 2019 Maxcom przeszedł pomyślne wdrożenie Systemów Zarządzania Jakością zgodny z normami ISO:

PN-EN ISO 9001:2015

PN-EN ISO/IEC 27001:2017-06

 

 

W lipcu 2019 Spółka Maxcom przeszła odświeżenie logotypu, a tym samym marki własne istniejące do tej pory zostały podporządkowane marce Maxcom. Utworzono tym samym linie produktowe, pod logotypem Maxcom:

 • Maxcom – główna marka, którą sygnowane są zarówno telefony komórkowe, jak i pozostała elektronika użytkowa. Marka ta kierowana jest do szerokiego grona użytkowników i jest sprzedawana za pośrednictwem wszystkich kanałów dystrybucyjnych, tj. operatorów telefonii komórkowej, sieci handlowych, dealerów i agentów sprzedaży, itp.); oraz
 • Maxcom Sound – linia, którą sygnowane są klasyczne telefony komórkowe z fizyczną klawiaturą oraz głośniki bezprzewodowe bluetooth. Marka ta kierowana jest do mniej wymagającego użytkownika, dla którego głównym kryterium zakupu jest cena produktu. Marka ta jest dedykowana dla kanału sprzedaży jakim są sieci handlowe, w szczególności supermarkety.
 • Maxcom Fit - linia obejmującą trzy linie produktów: zegarki multimedialne (smartwatche), opaski fitness (smartbandy) oraz pojazdy elektryczne.
 • Maxcom Accessories – innowacyjna linia produktowa szeroko pojętych akcesoriów do telefonów i nie tylko. W ofercie są: power banki, kable do wszystkich rodzajów telefonów, słuchawki wysokiej jakości, a także szkła i etui do smartfonów.
 • Maxcom Light – nowa linia produktowa, która powstała w 2019 roku. Pod Maxcom Light produkowane są nowoczesne lampki biurkowe z rozwiązaniami ułatwiającymi codzienne obowiązki (ładowarki indukcyjne, ładowarki usb, podświetlenia, zegary). Marka kierowana jest zarówno do użytkowników domowych jak i również do biur. 

ZDYWERSYFIKOWANY KANAŁ DYSTRYBUCJI I SPRZEDAŻY

Maxcom prowadzi sprzedaż głównie do odbiorców biznesowych. Zdywersyfikowane kanały dystrybucji obejmują:

 • operatorów telekomunikacyjnych – m.in. czterech głównych operatorów komórkowych w Polsce oraz kilkunastu operatorów za granicą,
 • sieci handlowe – w tym elektromarkety i markety wielobranżowe w Polsce i za granicą,
 • dealerów i agentów sprzedaży w Polsce i za granicą.

Dodatkowo Maxcom realizuje sprzedaż bezpośrednią do klientów końcowych poprzez własny sklep internetowy oraz inne sklepy internetowe i portale aukcyjne.

MODEL BIZNESOWY GRUPY MAXCOM

 • Produkty Maxcom są projektowane i tworzone w Polsce przez wewnętrzny dział R&D, a także przez zewnętrznych ekspertów w Europie i Chinach.
 • Podążając za ogólnym trendem wiodących firm telekomunikacyjnych na świecie Spółka zleca montowanie urządzeń wyspecjalizowanym fabrykom w Chinach.
 • Do Polski telefony są sprowadzane głównie drogą morską, a w szczególnych przypadkach lotniczą.
 • Towary Maxcom sprowadzane są z Chin oraz dostarczane do odbiorców przy współpracy z firmami spedycyjnymi oraz kurierskimi. Wszystkie transporty, zarówno do klientów, jak i własne są ubezpieczone.

Marka

Produkty w ofercie Maxcom

Charakterystyka

Grupa docelowa

Meizu

 

Smartfony i akcesoria

 

Marka Meizu to nowoczesne smartfony, które są wyposażone w najnowsze rozwiązania dostępne na rynku. Dzięki współpracy z głównymi producentami podzespołów takimi jak Qualcomm®, Samsung® czy Sony® smartfony Meizu w każdej grupie cenowej wyposażone są wyłącznie w wysokie jakości elementy. Meizu jest jednym z największych producentów smartfonów na świecie i rozwija stale swoja obecność na rynkach europejskich. 

 

Smartfony Meizu dedykowane są głównie osobom młodym, ale ich uniwersalność pozwala na użytkowanie każdej grupie wiekowej.

Lenovo

 

Roboty sprzątające i powerbanki

Urządzenia IoT marki Lenovo takie jak roboty sprzątające to połączenie najwyżej jakości z topowymi rozwiązaniami technologicznymi. Są one konkurencją dla największych marek na rynkach światowych oferując innowacyjne i zaprojektowane specjalnie dla Lenovo rozwiązania.

 

Urządzenia IoT marki Lenovo przeznaczone są do szerokiego grona odbiorców domowych oraz pracowników biur.

Motorola

 

Krótkofalówki i baby monitoring

Motorola to marka, która od wielu lat buduje swoją pozycję w kategorii krótkofalówek i baby monitoringu. Urządzenia cechuje wysoka jakość wykonania i gwarancja niezawodności.

Urządzenia Motorola w ofercie Maxcom są dedykowane osobom poszukającym sprzętu do łączności w specyficznych warunkach, dlatego świetnie się sprawdzają w użyciu przez służby ratownicze, pracowników budowlanych, osoby uprawiające survival i wiele innych podobnych. Baby monitoring to z kolei idealne rozwiązanie dla osób opiekujących się małymi dziećmi.

Celly

 

Akcesoria

Celly S.p.A. jest jednym z wiodących włoskich graczy na rynku akcesoriów do telefonów komórkowych. Dzięki 20-letniemu doświadczeniu Celly specjalizuje się w produkcji i dystrybucji wysokiej jakości akcesoriów do smartfonów, tabletów, kamer sportowych, aparatów i notebooków. Oferujemy szeroką gamę niezawodnych produktów z ponad 1000 aktywnych indeksów w portfolio, koncentrujących się na różnych kategoriach produktów: ochrona, ładowanie, audio, narzędzia, sport, zdjęcia i czas wolny.

 

Akcesoria marki Celly dedykowane są wszystkim użytkownikom telefonów korówkowych oraz smartfonów. Dzięki swojej uniwersalności pasują one do większości urządzeń dostępnych na rynku.

Nilox

 

Pojazdy elektryczne oraz kamery sportowe

W 2005 r. Nilox został utworzony we Włoszech przez Esprinet Group, jednego z 5 największych europejskich dystrybutorów elektroniki użytkowej i IT oraz numer 1 we Włoszech i Hiszpanii, z przychodami w wysokości 3,6 mld EUR i ponad 1000 pracowników. Dzięki ciągłym inwestycjom w badania i marketing produktów Nilox jest obecnie jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku technologii sportowych i outdoorowych. Nilox jest również najbardziej znaną marką w dziedzinie mobilności hi-tech na „dwóch kołach”.

Marka Nilox jest skierowana głównie do ludzi aktywnie uprawiających sport i lubiących wyzwania sportowe w nowoczesnym stylu. Odbiorcami Nilox są głównie osoby młode, które w obszarach miejskich testują elektrycznie napędzane pojazdy, a w poza miastem lubią ekstremalne przygody rejestrowane za pomocą wytrzymałych kamer.

Maxcom oferuje urządzenia w 4 liniach produktowych: comfort, classic, strong oraz smart.

 
 
 Trwa ładowanie