Jaki smartwatch sportowy dla aktywnych kupić?

Jaki smartwatch sportowy dla aktywnych kupić?

Smartwatch dla osób aktywnych powinien być przede wszystkim funkcjonalny. Jaki zegarek inteligentny będzie doskonałym towarzyszem podczas aktywności fizycznej? Zapraszamy do lektury i zapoznania się z naszymi propozycjami!

Jakie funkcje i cechy musi mieć smartwatch dla aktywnych?

Jeśli wybierasz smartwatch głównie po to, by towarzyszył Ci podczas aktywności fizycznej, powinnaś/powinieneś zwrócić szczególną uwagę na kilka praktycznych  funkcji:

Licznik spalanych kalorii

Jest przydatny zwłaszcza, gdy starasz się schudnąć i zależy Ci na spalaniu określonej liczby kalorii. Swoje obliczenia smartwatch wykonuje w oparciu o pomiar tętna (mierzy je dzięki wbudowanym czujnikom) oraz podane w aplikacji dane (wiek, wzrost, waga itd.). Należy pamiętać, że inteligentny zegarek nie dysponuje wszystkimi niezbędnymi do dokładnego pomiaru wydatkowanej energii wartościami. Zatem jego obliczenia są orientacyjne i należy przyjąć pewien margines błędu.  

Tryby sportowe

Aby jeszcze dokładniej monitorować Twoją aktywność, dobry sportowy smartwatch powinien posiadać szeroki wybór trybów sportowych. Do wyboru powinny być nie tylko podstawowe, najpopularniejsze dyscypliny sportowe (bieganie, jazda na rowerze, spacer), ale także te nieco mniej powszechne, jak np. skakanie na skakance, taniec, joga czy badminton. 

Monitor snu

Jeśli uprawiasz regularnie sport, pewnie nie trzeba Ci tłumaczyć, jak ważne są regeneracja i odpoczynek. Smartwatch dla sportowców powinien zatem oferować także monitoring snu. Dzięki tej funkcji będziesz mogła/mógł kontrolować długość i jakość swojego snu, a co za tym idzie – poprawiać je. 

Wytrzymała bateria

Dzięki wytrzymałej baterii zmniejszysz ryzyko, że zegarek wyłączy się w trakcie treningu. Wytrzymała bateria to taka, która pozwala na pracę przez kilka dni. 

Szczelność

Wysoka klasa szczelności będzie istotna, gdy zamierzasz trenować sporty outdoorowe – musisz pamiętać, że na zewnątrz nie zawsze będą panować dogodne warunki atmosferyczne. 

Jaki smartwatch sportowy zatem polecamy?


Smartwatch damski sportowy 

Według nas FW32 Neon to doskonały, a zarazem prosty smartwatch sportowy damski. Jest ultracienki, a co za tym idzie – ledwie wyczuwalny, nie będzie Ci więc przeszkadzał podczas aktywności. Został wyposażony w różne tryby sportowe, pomiar pulsu, ciśnienia krwi oraz saturacji, licznik spalanych kalorii, monitor snu – czyli właściwie wszystko, co na co dzień będzie niezbędne osobie aktywnej fizycznie.

Smartwatch FW35 Aurum także posiada wszystkie te funkcje, co wspomniany wyżej FW32, jednakże oferuje większy wybór kolorystyczny – paski dostępne są w kolorach: czarnym, różowym oraz brzoskwiniowym.

Kolejną godną rozważenia propozycją jest FW55 Aurum Pro -  który (oprócz podstawowych funkcji) oferuje duży, bo aż 1,7-calowy wyświetlacz w jakości HD. W zestawie dostaniesz dwa paski: silikonowy, który sprawdzi się właśnie podczas treningu, oraz biżuteryjna bransoleta, która będzie świetnym dodatkiem na służbowe spotkania i eleganckie wyjścia.

Smartwatch męski sportowy 

Opaska sportowa FW22 to pancerny produkt, któremu niestraszne nawet najbardziej niesprzyjające warunki! Doskonale nadaje się ekstremalnych sportów outdoorowych. FW22 jest praktyczny, a zarazem niezwykle prosty i intuicyjny w obsłudze.

Jeśli podoba Ci się sportowy design, powinieneś wziąć pod uwagę także smartwatch FW47 Argon Lite. Ten produkt oferuje: krokomierz, licznik spalonych kalorii, monitor tętna, snu, pulsoksymetr czy powiadomienie o bezruchu.

Równie doskonałą, lecz nieco bardziej rozbudowaną propozycją dla aktywnych mężczyzn jest smartwatch FW36 Aurum SE. Zawiera wszystkie funkcje kluczowe dla uprawiających sport: pomiar pulsu, ciśnienia i saturacji krwi, monitor snu, liczniki kroków i spalonych kalorii, a także aż ponad 70 trybów sportowych! 

Szukasz smartwatcha do uprawiania sportu? Zachęcamy do zapoznania się z szeroką ofertą Maxcom, sprawdź nasze zegarki sportowe smartwatch!

Trwa ładowanie