Jaki smartwatch dla seniora wybrać

Jaki smartwatch dla seniora wybrać

Smartwatche to obecnie bardzo popularne gadżety, które są chętnie wybierane przez przedstawicieli właściwie wszystkich grup wiekowych – ponieważ każdy znajdzie w nich coś dla siebie. Również seniorzy doceniają smartwatche, szczególnie za wyraźny, cyfrowy zegar oraz funkcje pozwalające na monitorowanie stanu zdrowia. Jaki smartwatch dla seniora będzie najlepszy? W tym wpisie podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, kupując tego typu urządzenie. Zapraszamy do lektury! 

Smartwatch dla seniora: najważniejsze funkcje

Decydując się na smartwatch dla seniora, warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na wyświetlacz. Tarcza zegarka powinna być dość duża, by godzina na wyświetlaczu była dobrze widoczna. Na wyświetlaczu nie powinno znajdować się zbyt wiele elementów, by zegarek był przejrzysty i czytelny. 

Wybierając funkcje w smartwatchu, należy odszukać kompromis pomiędzy funkcjonalnością i łatwością obsługi. Należy pamiętać, że nie każdy senior ma chęć nauki zaawansowanej obsługi gadżetów elektronicznych. Tak więc najpotrzebniejszymi funkcjami dla osób starszych będą te monitorujące stan zdrowia: pomiar pulsu, ciśnienia, saturacji krwi. Dobry smartwatch dla osoby starszej to także urządzenie o baterii z dużą pojemnością, dzięki której właściciel nie będzie musiał często ładować swojego zegarka.

Jaki smartwatch dla seniora proponujemy?

Pierwszym, naszym zdaniem, godnym uwagi jest smartwatch FW46 Xenon. Ten produkt oferuje pomiar EKG wraz z analizą i generowaniem wykresów, a także szereg innych funkcji przydatnych seniorom: monitoring temperatury ciała, natlenienia i ciśnienia krwi oraz tętna czy pomiar tempa oddechu. Oprócz tego zegarek wyświetla alerty bezpieczeństwa, kiedy parametry są niepokojące.

Propozycją skierowaną do Pań może być natomiast smartwatch
FW42 SILVER. Wyróżnia się eleganckim, damskim designem, któremu nie ustępuje funkcjonalność. Zegarek pozwala na monitoring funkcji zdrowotnych: tętna, natlenienia i ciśnienia krwi. Za pomocą smartwatcha możesz także kontrolować jakość snu.

Kolejną naszą propozycją jest FW32 NEON. Dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i różowej, wpasuje się zarówno w gusta Pań, jak i Panów. Choć mogłoby się wydawać, że ten smartwatch to typowy produkt dla aktywnych fizycznie, posiada funkcje, które są istotne z punktu widzenia seniorów: pulsometr, ciśnieniomierz, pulsoksymetr. Poza tym zegarek ten posiada dużą tarczę, na której wyraźnie widać cyfry.

Szukasz smartwatcha dla osoby starszej? Serdecznie zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z wyżej zaprezentowanymi, jak i pozostałymi produktami z kategorii Smartwatche.


Smartwatche to nie to, czego szukasz? Zostań jeszcze z nami! Sprawdź pozostałe kategorie w naszym sklepie internetowym! W Maxcom znajdziesz takie produkty jak: telefony 4G, telefony dla seniorów, telefony wzmocnione, smartfony, telefony stacjonarne, akcesoria GSM, słuchawki, laptopy, oświetlenie LED, głośniki bezprzewodowe, roboty sprzątające, krótkofalówki, piece do pizzy, tunery DVB-T2, nianie elektroniczne, elektryczny napęd rowerowy oraz inne akcesoria sportowe.

Trwa ładowanie