Szukaj na blogu

Grupa Kapitałowa Maxcom odnotował wzrost przychodów o ponad 28%

Grupa Kapitałowa Maxcom odnotował wzrost przychodów o ponad 28%

Grupa Kapitałowa Maxcom, jeden z czołowych producentów i dystrybutorów telefonów komórkowych oraz elektroniki użytkowej w Europie, odnotował wzrost przychodów o ponad 28% w ujęciu rok do roku. Zysk z działalności operacyjnej w analizowanym okresie zwiększył się ponad dwukrotnie. Zarząd Spółki spodziewa się dobrych wyników w pozostałych kwartałach.

Wzrost przychodów Grupy Kapitałowej Maxcom pomimo pandemii i lockdownu w I kw. 2021r., był możliwy dzięki poszerzeniu portfolio produktowego, utrzymaniu łańcucha dostaw, rozwojowi eksportu oraz stabilnym stanom magazynowym. Grupa wykazała przychody w I kw 2021r., w wysokości 29,3 mln zł. Dla porównania w I kw 2020r. było to 22,8 mln zł, czyli wzrost w analizowanym okresie wyniósł ponad 6 mln zł.

Spółka Maxcom SA w jednostkowym sprawozdaniu finansowym wykazała wzrost przychodów rok do roku na poziomie prawie 26%. Zysk Spółki z działalności operacyjnej wynosił z kolei 1,21 mln zł co oznacza dynamikę na poziomie 346% w analizowanym okresie.

Wpływ na wynik finansowy Grupy Kapitałowej w I kw 2021r., miały zarówno warunki epidemiczne jak i również inwestycje własne Spółek należących do Grupy Kapitałowej. Spółka Maxcom SA przekazała także darowizny w formie sprzętu ochrony osobistej o wartości ponad 300 000zł dla szpitali publicznych w celu wsparcia walki z pandemią.

Zarząd Maxcom SA, mając na uwadze interes akcjonariuszy oraz sytuację finansową Spółki, podjął uchwałę dotyczącą zamiaru rekomendacji Zwyczajnemu Walnemu Zgromadzeniu Spółki wypłaty dywidendy dla akcjonariuszy Spółki w wysokości 2 700 tys. zł, czyli 1 zł na jedną akcję. Ostateczna decyzja w sprawie podziału zysku należeć będzie do Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki, które odbędzie się dnia 10 czerwca 2021 roku.

Na początku roku Maxcom SA otrzymał tytuł Polska Firma Roku 2020r. w prestiżowym plebiscycie Mobility Trends. W I kw. 2021 Oferta Maxcom SA wzbogaciła się o model MM735 - klasyczny telefon komórkowy wyposażony w przycisk SOS oraz specjalną bezprzewodową i wodoodporną opaskę do wzywania pomocy. Posiada on  m.in. wbudowany moduł GPS, który pozwala kontaktowi ICE na zdalną lokalizację telefonu. Poza własnymi liniami produktowymi, Maxcom pozostaje dystrybutorem marki Lenovo w zakresie IoT. Dbając o dynamiczny rozwój linii biznesowych wpisujących się w trendy zdrowego stylu życia i elektromobilności, spółka wprowadziła na początku roku do sprzedaży hulajnogę elektryczną Lenovo M2, która wyróżnia się trzema systemami amortyzacji, trzema systemami hamowania, jednostopniowym systemem składania oraz bardzo solidną konstrukcją.

Trwa ładowanie