Meizu

Telefony Meizu

Akcesoria Meizu

Założona w 2003 r. I mająca siedzibę w Zhuhai w Chinach, Meizu projektuje i produkuje smartfony stworzone w celu zapewnienia prostej, intuicyjnej obsługi mobilnej dla osób, których czas powinien być po prostu spędzony na korzystaniu z urządzeń, zamiast zastanawiać się nad sposobem ich używania.

Meizu rozszerzyło swoją działalność na rynku smartfonów w 2008 roku i od tego czasu angażuje się w tworzenie zaawansowanych smartfonów. Opierając się na filozofii biznesowej i zobowiązaniu do dążenia do doskonałości i długofalowego rozwoju, Meizu koncentruje się głównie na opracowywaniu innowacyjnych i przyjaznych dla użytkownika smartfonów dla konsumentów.

Z ponad 1000 pracowników i 600 sklepami detalicznymi, firma zbudowała obecność na wielu rynkach międzynarodowych. Telefony Meizu charakteryzują się lekką, wygodną konstrukcją, wysokiej jakości dźwiękiem, kamerą  wysokiej rozdzielczości oraz prostym, eleganckim interfejsem użytkownika, łączącym wydajność , łatwość użycia i funkcjonalność z trwałością.

Urządzenia od innowacyjnego  producenta bazują w dużym stopniu również na wysokiej wydajności. Na ich wewnętrzną strukturę składają się wielordzeniowe procesory, natomiast unikalny system operacyjny Flyme OS zapewnia im możliwość bardzo efektywnej pracy przy zachowaniu pełnego komfortu obsługi telefonu. W tym miejscu warto wspomnieć nieco więcej o rzeczonym oprogramowaniu smartfonów Meizu, ponieważ jest to czynnik istotnie wyróżniający produkty tej firmy na tle modeli oferowanych przez konkurencyjne marki.

Chiński system Flyme stawia przede wszystkim na wysoką optymalizację pod kątem prostoty użytkowania telefonu. W tym celu część z dostępnych aplikacji, znanych np. z oprogramowania Android, została całkowicie przebudowana. Ponadto polski oddział firmy wraz z deweloperami systemu nieustannie pracują nad jeszcze bardziej precyzyjnym dopasowaniem oferowanych funkcji do potrzeb i przyzwyczajeń polskich użytkowników.

W wariancie standardowym smartfonów Meizu system operacyjny urządzeń już na starcie wyposażony jest w skuteczną zaporę chroniącą przed złośliwym oprogramowaniem, opcję monitorowania zużycia dostępnych zasobów oraz praktyczne programy umożliwiające efektywne zarządzanie danymi. Wszystkie wymienione aplikacje są przy tym w pełni intuicyjne i przyjazne dla użytkowników, dlatego zapewniają im wysokie parametry funkcjonalne, przy jednoczesnym zachowaniu wspomnianej wcześniej wygody obsługi. Dodatkowym plusem Flyme OS jest także możliwość szybkiego dostosowania wyglądu interfejsu do naszych preferencji, za pośrednictwem domyślnie wbudowanych, edytowalnych motywów.

Jeśli chodzi o właściwości, telefony Meizu oddają do dyspozycji obsługujących duże, wysokiej rozdzielczości dotykowe wyświetlacze (w niektórych wariantach umieszczone zarówno z przodu, jak i z tyłu urządzenia), wytrzymałe i doskonale wyprofilowane obudowy, podwójne sloty na karty sim, umożliwiające obsługę dwóch oddzielnych numerów, a także wiele praktycznych funkcji dodatkowych, takich jak np. Bluetooth, budzik, kalendarz, rozbudowana książka adresowa oraz profesjonalne odtwarzacze audio i wideo.

Trwa ładowanie