Telefony dla seniorów

Wygodny telefon dla seniora, powinien odznaczać się nie tylko prostą i ergonomiczną konstrukcją, ale też kilkoma innymi cechami. Kwestią równie ważną jest łatwość oraz intuicyjność obsługi interfejsu. Podstawową cechą, jaką telefon komórkowy dla seniora powinien się odznaczać jest wyeliminowanie na ekranie głównym wszelkich niepotrzebnych elementów, mogących rozpraszać uwagę użytkownika, takich jak np. ikonki dostępu do poczty elektronicznej, kalendarza, kalkulatora czy innych aplikacji, wykraczających poza bazową funkcjonalność telefonu.

Telefony dla seniorów muszą ponadto posiadać kilka opcji dodatkowych, których nie uwzględnia się zwykle w modelach dedykowanych osobom młodym. Jedną z istotniejszych jest z całą pewnością ułatwiony proces wybierania numerów alarmowych oraz kontaktów do najbliższych. Wybranie właściwego numeru jednym przyciskiem przekłada się bowiem nie tylko na komfort seniora, ale również na jego bezpieczeństwo. Inną funkcją powinny być też jasne, zrozumiałe i trudne do przeoczenia komunikaty o rozładowującej się baterii, ułatwiające starszemu człowiekowi kontrolowanie jej poziomu. Dodatkowo akumulator sam w sobie musi umożliwiać długą pracę na pojedynczym ładowaniu. Niezależnie od wyświetlanych komunikatów, o ładowaniu telefonu codziennie lub co drugi dzień nie każdy senior będzie pamiętać.

Oferujemy klientom telefony dla starszych osób posiadające zarówno ergonomiczną w stosunku do potrzeb seniorów konstrukcję, jak i optymalny dla ich możliwości interfejs. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszego asortymentu.

Czy to dobry pomysł na prezent dla babci i dziadka?

Jeszcze nie tak dawno telefony komórkowe kojarzone były przede wszystkim z ludźmi młodymi. Obecnie stanowią one jeden z najbardziej podstawowych przedmiotów codziennego użytku dla niemal każdego człowieka. To właśnie za ich pośrednictwem najczęściej kontaktujemy się z rodziną, przyjaciółmi, urzędami czy firmami świadczącymi dla nas różne usługi. To również dzięki nim jesteśmy w stanie szybko powiadomić odpowiednie osoby o potencjalnie groźnych dla czyjegoś życia lub zdrowia wydarzeniach. Jakie cechy powinien mieć zatem telefon, który planujemy zakupić jako prezent dla seniora?

Co wyróżnia dobry telefon dla osoby starszej?

Praktyka pokazuje, że najlepszy telefon dla seniora to taki, który jest prosty w obsłudze i czytelny. Zaawansowane funkcje użytkowe stanowią w tym przypadku kwestię drugorzędną. Urządzenie takie z całą pewnością powinno być więc wyposażone w duże, a przy tym dobrze widoczne (nawet bez okularów) przyciski. Dodatkowo warto byłoby także podświetlić telefon dla emeryta od spodu, aby korzystanie z aparatu po zmroku nie sprawiało mu kłopotów. Oprócz tego klawiatura urządzenia musi być wykonana precyzyjnie, tak aby zredukować ryzyko zacinania się poszczególnych klawiszy oraz wyeliminować problem przypadkowego wciskania kilku przycisków naraz.

Kolejną kwestią, niezwykle istotną w przypadku tego typu prezentów dla seniorów są również cechy wyświetlacza, w który wyposażony jest telefon dla starszych. Element ten wcale nie musi być szczególnie duży, a często nawet nie powinien, ponieważ mogłoby to istotnie powiększyć całe urządzenie – jak łatwo się domyślić, niemieszący się w dłoniach telefon mocno utrudniałby starszej osobie jego codzienne użytkowanie. Ważne jest natomiast, aby same napisy oraz liczby widoczne na ekranie były odpowiednich rozmiarów, to umożliwi łatwe zidentyfikowanie poszczególnych znaków. Wówczas senior będzie w stanie korzystać z aparatu sprawnie i bez konieczności każdorazowego zakładania okularów, a komórka dla seniora jako prezent dla babci lub dziadka może okazać się strzałem w dziesiątkę.

 

Trwa ładowanie