Telefony stacjonarne DECT

Telefony stacjonarne bezprzewodowe dla seniora

Współcześnie coraz więcej starszych osób nie wyobraża sobie życia bez telefonu, a w domowym zaciszu chętnie korzysta z tego urządzenia, aby skontaktować się z bliskimi. Jaki telefon stacjonarny dla seniora będzie najlepszy i na co zwrócić uwagę, wybierając konkretny model?

Telefon stacjonarny bezprzewodowy dla seniora powinien przede wszystkim posiadać duże przyciski, najlepiej jasno podświetlane. Ważnym elementem jest także czytelny ekran, na którym widoczne będą wszystkie cyfry oraz litery. Dobrze, jeśli interfejs w aparacie telefonicznym dla seniora jest intuicyjny, a przy tym łatwy w obsłudze. Na wyświetlaczu nie powinny pojawiać się żadne dodatkowe ozdoby i elementy, które mogłyby rozpraszać czy przeszkadzać w korzystaniu z urządzenia. Telefon dla seniora może być także wyposażony w wyprofilowaną słuchawkę zapobiegającą wyślizgiwaniu się z ręki. Niezwykle ważną kwestią jest także żywotność baterii po odłączeniu od bazy.

Aparat telefoniczny bezprzewodowy dla seniora – jakie funkcje powinien posiadać?

Wybierając telefon stacjonarny dla seniora warto jeszcze zwrócić uwagę na to, czy posiada odpowiedni system umożliwiający połączenia alarmowe. Dedykowane oprogramowanie pozwala na zawiadomienie o ewentualnym niebezpieczeństwie właściwe służby oraz najbliższą rodzinę lub znajomych (poprzez wciśnięcie jednego przycisku). Bardzo praktycznymi funkcjami są także identyfikacja numeru przychodzącego, zapamiętywanie ostatnio wybieranych numerów oraz funkcja głośnomówiąca.

Trwa ładowanie