Telefony stacjonarne
  • Telefony stacjonarne...

    Choć telefony komórkowe stanowią obecnie najpopularniejsze urządzenia do komunikacji głosowej, telefony stacjonarne w wielu miejscach wciąż pozostają niezastąpione. Aparaty te doskonale sprawdzają się m.in. w biurach, firmach, przychodniach, urzędach. Telefon stacjonarny przewodowy często okazuje się także najbardziej odpowiedni dla osób starszych i mających problem ze wzrokiem. W asortymencie marki MaxCom znajduje się kilka zróżnicowanych modeli tego typu urządzeń. Decydując się na zakup jednego z nich, należy przede wszystkim uwzględnić okoliczności, w których ma służyć.

    Na potrzeby biura i innych miejsc, gdzie wykonuje się znaczną liczbę połączeń telefonicznych, warto wybrać telefon stacjonarny przewodowy wyposażony w pokaźny wyświetlacz oraz klawiaturę umożliwiającą sprawne wybieranie numerów. W domu znajdą zastosowanie aparaty bardziej kompaktowe, które można postawić na stoliku bądź zawiesić na ścianie. Z myślą o osobach starszych powstały telefony posiadające duże klawisze z wyraźnymi napisami. Wśród propozycji marki MaxCom dla seniorów szczególną popularnością cieszą się aparaty wyposażone w przycisk alarmowy SOS, umożliwiający automatyczne połączenie z przypisanym wcześniej numerem.

    Telefony stacjonarne posiadają różnorodne funkcje dodatkowe, takie jak: rejestrowanie połączeń, wyświetlanie numerów przychodzących, zapisywanie kontaktów, zestaw głośnomówiący czy wyciszanie mikrofonu. Poszczególne modele cechują się też różnorodnym wyglądem – od bardziej klasycznego po nowoczesny.

  • Telefony stacjonarne DECT

    Telefony stacjonarne bezprzewodowe dla seniora

    Współcześnie coraz więcej starszych osób nie wyobraża sobie życia bez telefonu, a w domowym zaciszu chętnie korzysta z tego urządzenia, aby skontaktować się z bliskimi. Jaki telefon stacjonarny dla seniora będzie najlepszy i na co zwrócić uwagę, wybierając konkretny model?

    Telefon stacjonarny bezprzewodowy dla seniora powinien przede wszystkim posiadać duże przyciski, najlepiej jasno podświetlane. Ważnym elementem jest także czytelny ekran, na którym widoczne będą wszystkie cyfry oraz litery. Dobrze, jeśli interfejs w aparacie telefonicznym dla seniora jest intuicyjny, a przy tym łatwy w obsłudze. Na wyświetlaczu nie powinny pojawiać się żadne dodatkowe ozdoby i elementy, które mogłyby rozpraszać czy przeszkadzać w korzystaniu z urządzenia. Telefon dla seniora może być także wyposażony w wyprofilowaną słuchawkę zapobiegającą wyślizgiwaniu się z ręki. Niezwykle ważną kwestią jest także żywotność baterii po odłączeniu od bazy.

    Aparat telefoniczny bezprzewodowy dla seniora – jakie funkcje powinien posiadać?

    Wybierając telefon stacjonarny dla seniora warto jeszcze zwrócić uwagę na to, czy posiada odpowiedni system umożliwiający połączenia alarmowe. Dedykowane oprogramowanie pozwala na zawiadomienie o ewentualnym niebezpieczeństwie właściwe służby oraz najbliższą rodzinę lub znajomych (poprzez wciśnięcie jednego przycisku). Bardzo praktycznymi funkcjami są także identyfikacja numeru przychodzącego, zapamiętywanie ostatnio wybieranych numerów oraz funkcja głośnomówiąca.

Telefony stacjonarne Przewodowe

Telefony stacjonarne DECT

Stacjonarny telefon wciąż w użytku!

Branża telefoniczna jest obecnie mocno zdominowana przez urządzenia produkowane w technologii GSM. Mimo jednak pesymistycznych prognoz sprzed lat, fakt ten nie spowodował zupełnego wyparcia z rynku telefonów stacjonarnych. Niezależnie od upływu czasu i nieustannego rozwoju tzw. komórek, rozwiązanie to wciąż okazuje się w wielu przypadkach doskonałym wyjściem.

W ramach naszego asortymentu odnajdziesz zarówno aparaty o stosunkowo prostej konstrukcji oraz podstawowym zakresie uwzględnionych funkcji, jak i sprzęt o wiele bardziej zaawansowany pod względem oferowanych przez siebie możliwości. Wybierając zatem dla siebie konkretny model telefonu stacjonarnego, weź pod uwagę przede wszystkim to, w jakich sytuacjach będzie on potrzebny.

Działalność niektórych zawodów oparta jest na rozmowach telefonicznych. Telefon do pracy to w dzisiejszych czasach nieodłączny atrybut człowieka pracującego. Nie można zapominać o równie istotnych telefonach firmowych. Nasze urządzenia na pewno świetnie sprawdzą się w pracy jako telefon biurowy. Telefon do biura powinien być wyposażony w czytelny wyświetlacz oraz dużą klawiaturę, które ułatwią szybkie wybieranie numerów bez ryzyka popełnienia błędu. W przypadku biurowych telefonów stacjonarnych zalecamy również, żeby cały aparat (baza i słuchawka) posiadał stałe podłączenie do źródła prądu. Wyeliminuje to bowiem problem jego rozładowywania się przy długich lub często wykonywanych połączeniach. Oprócz wspomnianych cech, warto także rozważyć zakup modelu telefonu stacjonarnego, wyposażonego w funkcje dodatkowe, w tym np.:
• moduł książki telefonicznej,
• opcję identyfikacji numeru połączenia przychodzącego,
• tryb głośnomówiący,
• funkcję ponownego połączenia z ostatnio wybieranym numerem,
• przycisk zawieszający lub wyciszający rozmowę,
• możliwość szybkiego przełączenia rozmowy na słuchawki.

Rozwiązanie to jest również dobrym pomysłem dla seniorów, z uwagi na kilka różnych czynników. Po pierwsze, baza telefonu stacjonarnego zawsze jest w tym samym miejscu, co wyklucza możliwość jej zgubienia oraz – dzięki funkcji przywołania – ułatwia odnalezienie samej słuchawki w wariancie bezprzewodowym. Po drugie dzięki większym, niż w przypadku komórek rozmiarom, istotnie ułatwia osobie starszej jego użytkowanie. Po trzecie, telefony stacjonarne od Maxcom, dedykowane ludziom starszym, uwzględniają w swojej funkcjonalności specjalne opcje takie jak np. przycisk alarmowy SOS, pozwalający na błyskawiczne wybranie numeru do wcześniej przypisanego kontaktu. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.


 

Trwa ładowanie